PvdA geeft zure appels aan de kiezer
Job Cohen: "Nou Mariëtte, dat was me een zuur appeltje."
Door Cornelis Tjakke • maandag 24 mei 2010, 16:06
De komende weken reist PvdA-fractievoorzitter Mariëtte Hamer het land door met een mand vol zure appels. Iedereen mag een appeltje uit haar mandje nemen en daar ‘doorheen bijten.’ Met deze campagne, ‘Eerst het zuur’, wil de PvdA de Nederlanders voorbereiden op magere jaren. De burgers die toehappen, krijgen van Hamer een rode plastic tas met een crisispakket: het gezelschapsspel mens-erger-je-niet, een boterham met tevredenheid en de glossy ‘lessen in soberheid’, waarin zuinige mensen in het zonnetje worden gezet.
PvdA-leider Job Cohen trapte vandaag de campagne af door in een appeltje uit Hamers mandje te bijten. Bij de eerste hap trok hij een zuur gezicht, maar hij bleef wel kauwen. Nadat hij het vruchtvlees had doorgeslikt en diep had ingeademd, zei hij: “Nou Mariëtte, dat was me een zuur appeltje.” Hamer trok haar mondhoeken een beetje omhoog en zei: “Dank je wel, Job.” De partijleider en de fractievoorzitter begonnen vervolgens voor het oog van de verzamelde pers aan een potje mens-erger-je-niet. Nebahat Albayrak en Ronald Plasterk deden ook mee. Voordat ze begonnen waren er enige woordenwisselingen, omdat niemand met blauw wilde spelen.
Het fruit valt niet bij iedereen in goede smaak, zo merkte Hamer in winkelcentrum Kerkelanden in Hilversum. Een voorbijgangster sprak: “Gatver. Rot op met je vieze appels. En dat domme tasje van je moet ik ook niet.” De vrouw was na een kleine drie kwartier de eerste die interesse toonde in de zure appels van Hamer.
Ook PvdA-Kamerlid Diederik Samsom houdt niet van de appels. “Ze zijn me te zuur. Ze doen pijn aan mijn tanden. Waarom zou ik ze dan eten? Ik ga mezelf toch ook niet wassen in zure regen?” De voormalig voorzitter van Greenpeace heeft daarom zijn eigen tournee op poten gezet. “Ik ga het land in, van Middelburg tot Nieuweschans, en ik ga met iedereen die mee wil doen stilzitten. Wie weinig beweegt, hoeft minder te eten en spaart zo kostbare hectares regenwoud.”
SP-leider Emile Roemer beschuldigt de PvdA van plagiaat. Volgens hem lijken de appels van Hamer wel erg veel op de tomaten van de SP. “Ze zijn allebei rood, maar tomaten zijn beter dan appels. Waarom? Dat weet ik ook niet precies, maar dat moest ik zeggen van Jan Marijnissen.” Alexander Pechtold (D66) zegt dat hij graag een keer een potje mens-erger-je-niet met Hamer wilde spelen, maar ‘alléén op voorwaarde dat Agnes Kant ook mee mag doen.’ Die voorwaarde vond Hamer ‘een beetje flauw.’





1
Ik krijg al het zuur als ik Mariëtte zie. Kan ze dat appeltje dus mooi zelf houden!
2
Mogen we nu ook een foto van Mariëtte Hamer zien bij het artikel?
Een gewaarschuwd mens telt zijn zegeningen en loopt hard weg.
3
Wel een onhandige manier om appelmoes te maken, met een hamertje.
4
Partij van de Appels, Christen Democratische Appels… Maar eerst het zuur, en dan het zuur.
5
Zure appels horen al sinds Adam en Eva bij CDA, SGP en CU. Is het PvdA eindelijk bekeerd? Ik mik na deze kennis op een volgend kabinet Balkellende en nu met de SGP.
6
Het appeltje is niet zo zuur of u betaalt het toch te duur.
Dominee: de PvdA is nog niet helemaal over: Diederik Samsom maakt bezwaar tegen brandende braambossen, vanwege de CO2 weetjewel.
7
Ds Paulus, hebben ze die vrucht nog steeds niet in de ban gedaan? Ik dacht dat het de vrucht van alle kwaad was. Zoals de slang al zei “snoep verstandig, eet een appel.”
8
Die dominee (geen familie) met dezelfde naam als de mijne, ziet het helemaal verkeerd.
Het uitdelen van zure appels is een provocatie in de richting van de religieuze partijen. Zoiets van: “Bijt maar door de zure appel. Zie je wel, er gebeurd niks, je mag gewoon blijven wonen in het aards paradijs.” Dat ligt allang niet meer tussen de Eufraat en de Tigris, maar tussen de Noordzee en Rijn.
9
De appel wordt nooit zo zuur gegeten als hij wordt opgediend.
10
Ik trof de verkeerde appel,ik had er eentje van hetcdAppel en wat denk je stond ik ineens net als een visje met een worm in mijn bek met een erg gereformeerde smaak,ik heb een klacht ingediend bij de WARE wet en het antwoord was ja god heeft ook de wormen geschapen,nou dacht ik dat kan je wel zien ook terwijl ik aan ene balk dacht want het al houtworm wat daar inzit
11
Van welke partij zijn de druiven der gramschap eigenlijk? Die zijn ook aan de zure kant.
12
Ik geef een mening.
13
Liever een appel van Mariette Hamer dan van Kroes of Rutte. Bij Rutte kosten de appels straks 8 euro het pond. Bij Hamer krijg je ze onbespoten voor 2 euro het pond. Haar appels zijn fris zuur. Bij Rutte zijn ze bespoten en smaken naar chemische smaakversterkers.
14
Voor een humoristische webside (dat is Fries voor webbladzijde) heeft dit verhaal een erg hoge zuurgraad…
15
Een zure pruim met zure appels slepen ,
dat zijn geen zoet houdertjes .
16
Als je mijn foto gebruikt dienen naam fotograaf +de licentie bijgeplaatst te worden dat waren de afspraken voor het gebruiken van mijn foto’s
kijk waar de foto vandaan komt naar de voorwaarden
16
Foto:
Roel Wijnants, Voorburg
http://www.flickr.com/people/roel1943/
17
sorry zag ineens een mauseover
17
Tien punten voor de geweldige vondst van “mauseover”, maar helaas ook dertig punten in mindering omdat het geen Engels woord is.